Srpen 2012

Od zítřka jen 115 dní :)))

31. srpna 2012 v 9:42 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Tak co, těšíte se? :)))
...chcete, abych tady dala fotku našeho stromečku s dárky z roku 2011: :)
Tak pááááá
Kačík

Vánoce bez stresu

31. srpna 2012 v 8:18 | Kačík |  Tipy
ZDROJ:

Upravila jsem to pro tento rok. ;)

První prosincový týden


1. 12.
Máte doma nezbedné potomky? Nejpozději dnes objednejte Mikuláše, čerta a anděla. Pokud žádnou takovou trojici ve vašem okolí neznáte, poptejte se svých známých a sousedů nebo najděte svého Mikuláše podle krajů zde. Dnes si děti také otevírají první čokoládové okénko v adventním kalendáři.
2. 12.
Voňavé perníčky potřebují do Vánoc uležet, proto se pusťte do pečení. Rozmyslete si, kolik druhů cukroví (a jaké množství) vaše rodina sní. Nezbyly náhodou o loňských Vánocích dva druhy skoro netknuté? Poohlédněte se po nových receptech, které budou populárnější. A protože je 1. adventní neděle, zapalte 1. svíčku na adventním věnci.
3. 12.
Popřemýšlejte, kolik chcete letos utratit za vánoční dárky, kolik lidí obdarujete a čím. Raději se zeptejte rovnou, co by si vaši blízcí přáli, než abyste je překvapili nevkusným dárkem, dorostencům možná udělá větší radost dárkový poukaz než mikina, která je podle jejich názoru "out".
4. 12.
Svátek slaví sv. Barbora. Půjdete-li okolo ovocného stromu, utrhněte si větvičku a dejte ji do vody. Podle staré tradice se svobodné dívky do roka vdají, pokud barborka vykvete.
5. 12.
Už máte krmítko pro ptáčky? Stačí pár semínek a k vašemu oknu se budou opeřenci slétat každý den. Chutná jim např. slunečnice, která jim dodá potřebnou výživu ve studené zimě.
6. 12.
Pokud rádi vyrábíte, potěšte své blízké originálním dárkem. Jestliže nakupujete přes internetový obchod, je nejvyšší čas objednat dárky, aby došly včas.
7. 12.
Zkontrolujte zásoby a stav dekorací. Předejdete tak nepříjemnému štědrovečernímu překvapení - rozbité ozdoby nebo chybějící figurky v betlému by vás mohly na poslední chvíli zaskočit. Vyzkoušejte také funkčnost svítících řetězů a stojanu na stromeček.

Druhý prosincový týden

8. 12.
Nakupte prskavky,vonné františky, oleje do aromalampy, svíčky a ozdoby. Pokukujte už i po vánočních dárcích, ušetříte si starosti na poslední chvíli. Kolegy i kamarády potěší drobné maličkosti, nad kterými nemusíte dlouze přemýšlet.
9. 12.
Zapalte 2.svíčku na adventním věnci. Máte-li pocit, že se váš byt bez řádného úklidu neobejde, pusťte se do něj v předstihu. Během shánění stromečku a pečení cukroví se k němu jen těžko dostanete. Nezapomeňte ale, že vánoční pohoda nezávisí na umytých oknech.
10. 12.
Poklizený byt vyzdobte vánočními motivy. Girlandy, ozdoby a svíčky zútulní váš byt a vytvoří atmosféru Vánoc. Vždyť do Štědrého dne zbývá už jen 14 dní.
11. 12.
Ačkoliv tradice polibku pod jmelím nepochází z Čech, rozšířila se i u nás. V květinářství si můžete vybrat z přírodních nebo pozlacených větviček. Doma vyberte pro jmelí vhodné místo na zavěšení například nad dveřmi nebo lustru.
12. 12.
V pátek(tento rok to vychází na středu :D) sice obchodní domy praskají ve švech, ale zítra je na programu pečení. Obstarejte si všechny potřebné ingredience.
13. 12.
Vánoce bez cukroví by nebyly Vánoce. Po perníčcích jsou na řadě i ostatní druhy - pracny, cukroví z lineckého těsta, vanilkové rohlíčky... Během čekání na upečenou várku cukroví ozdobte polevou perníčky. Nepečené druhy ještě na přípravu počkají.
14. 12.
Před pečením nemá úklid kuchyně příliš smysl, proto se do něj pusťte až dnes. Umyjte linku a digestoř, ukliďte spíž.

Třetí prosincový týden

15. 12.
Sežeňte vánoční stromeček s ohledem na stojánek, který už máte doma. Tak se vám nestane, že bude příliš úzký nebo široký.
16. 12.
Zapalte 3. svíčku na adventním věnci. E-maily a SMS dnes posílají všichni. Vraťte se zpět k tradici a pošlete svým známým klasickou vánoční pohlednici. Maličkost, která potěší.
17. 12.
Zbývá už jen týden do Štědrého dne, vydejte se proto na nákupy. Vyrazte nejlépe brzy ráno nebo až pozdě večer. Víkendová odpoledne v přeplněném obchodním domě vám zaručeně zkazí náladu.
18. 12.
Kdo by neznal starý zvyk krájení jablíčka. Pohodu umocní teplý mošt, punč nebo i obyčejné křížaly. Ty můžete využít k tvorbě vánočního řetězu, zejména pokud jste měli bohatou úrodu.
19. 12.
Poslední šance doma uklidit a pořídit dárky. Pokud nemáte fantazii na balení dárků, jednoduše nakupte dárkové krabice nebo tašky.
20. 12.
Uvařte si bylinkový nebo šípkový čaj, dopřejte si uvolňující lázeň a relaxujte. Nepoddejte se předvánočnímu stresu.
21. 12.
Upečte vánočku, do Štědrého dne se dobře rozleží. Připravte si také seznam surovin, které potřebujete k přípravě tradičních pokrmů. Na adventním věnci už hoří všechny čtyři svíčky.

Zbývá pár dní...

22. 12.
Vydejte se na vánoční nákup - nezapomeňte na majonézu na bramborový salát, trhané kroupy na kubu a na kapra. Raději kupte mrtvého, vykuchaného a naporcovaného, než abyste ho pak týrali četnými ranami palicí. Nezapomeňte na vnitřnosti na polévku. U některých prodejců je možné koupit porci vnitřností navíc.
23. 12.
Dnes vám budou hořet již všechny svíčky na adventním věnci. Vánoce už klepou na dveře. Abyste si zítra užili Štědrý den bez stresu, vystavte si betlém a ozdobte vánoční stromeček. Pokud vlastníte umělý, dopřejte si vůni jehličí díky aromatickým olejům a aromalampě.
Pusťte se do vaření, příprava rybí polévky a bramborového salátu vám ušetří spoustu času. Zítra už jen stačí usmažit řízky a kapra, zbytek dne věnujte procházce s milými. A hlavně: salát i polévka se musí uležet, teprve druhý den jsou nejlepší. Doma se nemusíte řídit eurorestauračními dietními předpisy.

Ahojky
Kačík

Trochu brzo, co? :D

29. srpna 2012 v 15:11 | Kačík |  Mé nakupování dárečků
Tak....
Už mám nakoupené 2 dárky pro mamku(jelikož tu určitě někdy půjde, tak jsem to radši smazala ;D)
Ono se to totiž celkem vyplatí když nakupujete v akci... :)
A tento rok jsem si dala předsevzetí, že neutratím víc než 500Kč!!! :D
Tak papa a nalaďte se letními vánoci :D
Kačík

Advent 2012

29. srpna 2012 v 11:52 | Kačík |  Advent
První adventní neděle = železná neděle je 2.12.2012
Druhá adventní neděle = bronzová neděle je 9.12.2012
Třetí adventní neděle = stříbrná neděle je 16.12.2012
Čtvrtá adventní neděle = zlatá neděle je 23.12.2012

Krásné vánoční přáníčka zdarma! :)

29. srpna 2012 v 11:44 | Kačík |  Tipy
Určitě se kukněte!!! ;)

118 dní :)

29. srpna 2012 v 8:19 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Tak a už se to zase každým dnem blíží víc a víc, a jak jste si jestě všimli, já už zase sepisuju seznam, co si budu přát. :D
Kdykoliv řeknu mamce za kolik dní jsou Vánoce, tak se vždy zděsí, že ten rok zase něja rychle utíká! :D
Bohužel tím, že se k nám blíží Vánoce, také se blíží také škola... ://
Jinak jestli se chce někdo dostatečně naladit na Vánoce, tak je tady takový super blog(2 roky starý:D), který opravdu každého naladí: http://vanoce-2010.blog.cz/
Tak čauky mí dárečci :D
Kačík

Můj "malý" seznámeček! :D

26. srpna 2012 v 20:41 | Kačík |  Co si přeji


Kniha
Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou
Zavřít okno


Panenka
Moxie Teenz Melrose

Panenka Moxie Teenz ArizonaModelína Fun Clay 8
Drátek na drátkování


Puzzle 1000 dílků - Medvídkové Panda


Kniha
Pletení - Tradiční i netradiční

Zásobu vln :D :)
foto Kotva


Slovník českých synonym a antonym
(do školy + učitelka říkala, že se nám to bude hodit i na střední i na vysokou..a když chci být novinářka, tak si myslím, že se mi to bude opravdu hodit! ;))

Sada pláten :)
bild

Stolní malířský stojan v kufříku :))
bild

121 dní :)))

26. srpna 2012 v 20:31 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
A už se to zase blíží!!! :)))
A já se k vám zase vracím... ;)
Taky se tak těšíte na Vánoce? :)))...Já moooooooooc!!! :D
Tak zatím Pááááááááá!!!
Kačík