Listopad 2011

Diplom for *PeťulQu*

28. listopadu 2011 v 18:42 | Kačík |  Diplomy za bleskovky
Tak tady je diplom pro *PeťulQu* za bleskovku! Snad se povedl! Mrkající
Kačík

Diplom for Majka

28. listopadu 2011 v 15:57 | Kačík |  Diplomy za bleskovky
Diplomek pro Majku za bleskovku! Usmívající se Snad se bude líbit!
By Kačík Usmívající se

1.vánoční bleskovka

28. listopadu 2011 v 15:04 | Kačík |  Bleskovky, soutěže
Tak všichni, kteří odpoví do konce týdne ode mě dostanou diplomek! Mrkající
1, Jak se těšíš na Vánoce?
2, Máš už nakoupené nějaké dárky?
3, Kdy začínáte péct cukroví?
4, Máte živý stromek?
5, Kdy stromeček zdobíte?
6, Co chceš na diplomek?
7, Tak ahojky zase někdy příště! Mrkající
Kačík

1.Advent

28. listopadu 2011 v 14:58 | Kačík |  Advent
Tak a máme 1.advent za sebou! Smějící se Tak co zapálili jste svíčku? Usmívající se A jaký máte věnec? Vyrobený nebo koupený? Já vyrobený. Včera jsem zapálila 1.svíčku a s potěšením jsem věnec sledovala! Smějící se Tak kdo by ne, že? Už za týden je Mikuláš! Těšíte se? Usmívající se A za 25 dní jsou !!! Tak co, už jste se pořádně vánočně naladili? Usmívající se Já už jsem tak naladěná dost dlouho! Smějící se A dneska mi moje nej kámoška ukazovala na fotkách její dopis Santovi. Měla ho úplně krásný! Líbající Tak jsem si dneska taky chtěla upravit vzhledově dopis(Ježíškovi), ale nakonec jsem ho nechala, tak jak je, protože je taky docela hezky(doufám)! Mrkající Jinak dneska tady dám možná bleskovku.
Tak čáo!
Kačík

28 dnííí!!! :D

26. listopadu 2011 v 10:55 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Už jen 28 dní!!! To je úžasné! Smějící se Sice jsem se dnes neprobudila do zasněženého rána, ale obloha vypadá, jako by mělo každou chvíli začít sněžit! Mrkající Dneska odpoledne půjdeme na zahrádku utrhnout nějaké větvičky na adventní věnec a potom ten věnec doma vytvoříme! SUPER!!! Takže skvělá sobota!! A zítra 1.advent. Ten čas jde docela rychle! Mrkající A 2.12. se u nás na náměstí konečně rozsvěcuje strom!!! Smějící se Takže se už těším na pátek! Usmívající se Potom konečně Mikuláš a potom několik adventních neděl a VÁNOCE!!!
Tak ahojky!
Kačík

Pořekadla na Kateřinu! ;))

25. listopadu 2011 v 17:21 | Kačík |  Básničky, pořekadla,...
Tak tady jsou některé pořekadla na sv Kateřinu (25.11.)

Jak je teplo o Augustinu, tak bude studeno na Kateřinu.

Na svatou pannu Kateřinu sluší se schovati pod peřinu; pak na svatého Mikuláše tuť jest zima všecka naše.

Na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu.

Zima-li na Kateřinu, přilož sobě o peřinu.

Svatá Kateřina přichází bíle oděna.

Hrozí-li Kateřina sněhem, přinese jej Ondřej.

Sníh na svatou Kateřinu věští vysoké obilí.

Svatá Kateřina prádlo máchá a svatá Barbora je škrobí.

Je-li Kačenka nemocná, bývá Barborka naškrobená.

Je-li Kačenka ucouraná, je Baruška naškrobená.

Martin a Kateřina na blátě - vánoce na ledě.

Když Kateřina po ledě už chodívá, Eva potom blátem oplývá.

Chodí-li svatá Kateřina po ledě, chodí svatý Štěpán po blátě.

Den Kateřiny povětří ledna předpovídal.

Jaké počasí na svatou Kateřinu, takové jest v příštím lednu.

Kateřina na blátě, Vánoce na ledě.

Jaká svatá Kateřina, taková je celá zima.

Jinak přeji krásný svátek všem Kačenkám!! Líbající
Pa
Kačík

Z 30 na 29 dníí!!!

25. listopadu 2011 v 17:13 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
No není to úžasné?? Smějící se Už pouze 29 dní!!! Smějící se A dneska mám další úžasný den! (až na 1 maličkost! Nerozhodný) Usmívající se A moooc těším, jestli se zítra probudím do sněhového rána!!! Smějící se A včera jsem udělala adventní věnec, ale místo svíček má šišky! Smějící se Někdy dám fotečku! Mrkající Jinak poslechněta si tuto úžasnou písničku, kterou si pořád zpívám(i s mojí nejj kámoškouMrkající) !Usmívající se
Tady je ta písnička:
Last Christmas
Určitě si to poslechněte!!
Jinak jsem na svátek dostala skvělou čokoládku taže jsem si zamlsala a k tomu ještě knížky, podkolenky, bloček a krásného sloníčka pro štěstí! Takže skvělý svátek! Líbající
Tak ahojky!
Kačík

!!!!!!!30 dníí!!!!!!!

24. listopadu 2011 v 14:07 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Už jenom 1 měsíc!!! Smějící seUsmívající seSmějící se Jinak včera jsem koupila suprový dárek pro taťku, takže už mi chybí jen dárek pro dědu a kámošku! SUPER! Co vy a dárky? Usmívající se Už nakupujete, nebo už máte nákupy za sebou? Už tuto neděli máme 1.advent a proto se dneska pokusím vyrobit adventní věnec. A teď jedna z dalších dnešních SUPROVÝCH zpráv! Hlásí nám na sobotu a neděli, že má určitě sněžit!!! No není to SUPER? Smějící se Dneska mám úplně snad tu nejlepší náladu!! Smějící se A už za 11 dní je Mikuláš! Usmívající se A po Mikuláši se u nás doma konečně začne péct cukroví! Smějící se A navíc mám zítra svátek, takže zítřek bude nejspíš(doufám) další suprový den! Smějící se A pak víkend, 1.advent, Mikuláš, 3 víkendy, 3 adventy a potom VÁNOCE!!! Smějící seUsmívající seMrkající
Takže, kdo by dnes neměl výbornou náladu, že? Smějící se
Taže Vánocům zdar!!
Zatím ahojky!
Kačík

Jaká reklama od Smrčků se vám líbí nejvíc? :D

23. listopadu 2011 v 20:02 | Kačík |  Vánoční reklamy
Sice to jsou starší reklamy, ale jsou úžasné!!! Smějící se Písněte do komentářů, jaká reklama od Srčků se vám líbí nejvíc! Smějící se Mrkající


1.díl Vánoce Budíček

2.díl Vánoce Strašení

3.díl Vánoce Kácení

4.díl Vánoce Nákupní horečka

5.díl Vánoce Rituály

6.díl Vánoce Osud

7.díl Vánoce Karaoke

8.díl Vánoce Vánoční přání

9.díl Vánoce Mikulášská nadílka

10.díl Vánoce Řezbář

11.díl Vánoce Kapr

12.díl Vánoce Pumpa

13.díl Vánoce Zázrak

14.díl Vánoce Učenec

15.díl Vánoce Silvestr
A tady je to videjko, které obsahuje všechny díly, které jsem výše napsala! Usmívající se
Pa Kačík

♥♥♥!!!33 dní!!!♥♥♥

21. listopadu 2011 v 14:27 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Už je to pouze neuvěřitelných 33 dní do Vánoc! Smějící se Už aby sněžilo! S vyplazeným jazykem Tento rok se vůbec ale vůbec nemůžu dočkat na sníh a samozřejmě taky jako každý rok na Vánoce!Smějící se Kéž by už napadnul! Usmívající se Dneska se ještě chystám udělat nějakou výzdobu, ale nevím jestli na to budu mít čas. Nerozhodný V poslední době se musím jen pořád učit, učit a učit! Zamračený Ale po čtvrtku bude zase nejspíš(doufám) pohoda! Usmívající se Ve středu odpoledne půjdu nejspíš pokračovat v nákupech! Mám už totiž tip, co pro taťku a nechci aby mi to vyprodali! Smějící se Jinak dneska mi přišel vánoční katalog od Popronu. Mrkající Tak já už jdu!
Čauky
Kačík!

CUKROVÍ :)

20. listopadu 2011 v 13:39 | Kačík |  Pečení
Tak tady jsou nějaké receptíky na cukroví! Usmívající se

Vanilkové rohlíčky

Ingredience
340g hery (másla), 100g cukru moučka, 420g hladké mouky, 160g mletých vlašských ořechů, špetka soli
Postup
Všechny suroviny si na vále zpracujeme v pevné , které necháme nejlépe přes noc v chladu. Pak tvarujeme rohlíčky a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 C. Ještě teplé obalujeme ve směsi moučkového cukru s vanilkou.

Trojlístky

Ingredience
150g moučkového cukru, 280g vlašských ořechů, 50g strouhanky, 1 balíček lískových ořechů, 1 vejce
Postup
Zadělat v těsto. Z těsta udělat malé kuličky a 3 spojit lískovým ořechem. Péci na vymazaném plechu v mírně vyhřáté troubě.

Perníčky

Ingredience
500g hladké mouky, 200g moučkového cukru, 5 lžic medu, 100g másla nebo Hery, 2 vejce, 2 lžíce kakaa, 2 kávové lžičky koření do perníku, lžička sody a 1/4 prášku do perníku.
Postup
Těsto zpracujeme, pokud chcete perníčky světlejší nepřidávejte kakao, ale já ho dávám, protože pak lépe na nich vynikne bílková poleva… Vyvalujeme a vykrajujeme různé tvary, pečeme a po vytažení z trouby ihned potíráme rozšlehaným žloutkem. Tyto perníčky jsou ihned měkké.
Na zdobení:
1 bílek, 140g moučkového cukru (prosijeme přes jemné síto), 1 lžička solamylu a pár kapek citronové šťávy
Postup
Pořádně ušlehat. Maličký růžek sáčku střihnout, dát do něho polevu a zdobit.

Vánoční dortíčky

Ingredience
100g másla, 100g moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 100g strouhané čokolády na vaření, 100g strouhaných ořechů a 5 vajec
Postup
Vše kromě bílků umíchejte v tmavý krém a bílky ušlehejte v tuhý sníh. Ušlehané bílky jemně vmíchejte do tmavého těsta. Rozetřete na plech. Pečte 20 minut na 175st. Po vychladnutí položte lícem placku na další kus pečícího papíru a sloupněte ten spodní. Vykrajovátkem vykrajujte z placky co nejvíc nahusto kolečka. Odkrojky dejte do mixéru a přidejte 80g másla, 40g moučkového cukru a vaječný koňak (cca 5cl) a rozmixujte na krém. Když bude moc hustý, dolijte ještě koňak. Připravte si ještě ořechy (nejlépe vlašské) na ozdobení - vidíte já si napočítala přesně pěkné půlky - a zbytek ořechů namelte na obalování. Na polovinu koleček naneste větší vrstvu krému. Připlácněte druhým kolečkem a záměrně trochu krému vytlačte. Ten prstem rozmažte na stěny dortíčku a obalte v oříšcích. Na závěr na vrch dejte trošku čokolády. Do ještě neztuhlé čokolády dejte oříšek nebo jiné zdobení.
Příště přidám další! Smějící se
Tak čauky!
Kačík

:D !!!34 dní!!! :D

20. listopadu 2011 v 12:23 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Už jen 34 dní JUCHŮ!!! Smějící se Máte už napečené nějaké cukroví? Usmívající se Máte nakoupené nějaké dárky? Máte uklizeno? Máte hotovou výzdobu? Tyhle otázky tíží asi všechny dospělé! Smějící se Zato nás- vánoční maniaky- to nijak moc netíží, protože většinu z toho už máme hotovou/zařízenou. Už ve čtvrtek(24.11.2011) to bude přesně měsíc! A v neděli to bude 1. advent! Vánoce už vstupují mezi nás všechny. Smějící se Já už jen očekávám, kdy napadne 1. sníh! Hlásili, že by měl napadnout na začátku prosince, ale já to snad nevydržím! Nerozhodný Smějící se Dneska jsem dodělala dárek pro babičku a chci ještě dneska stihnout dárek pro dědu, ale musím se učit do školy! Chjo. Zamračený Plačící Zamračený Ale do školy už jen 24x! To mě velmi povzbuzuje! Smějící se Ještě vám tu dneska možná dám nějaké recepty na cukroví.
Tak zatím ahoj!
Kačík

Advent

20. listopadu 2011 v 10:11 | Kačík |  Advent
Takže v tomto článku vám napíšu kdy letos budou adventní neděle. Smějící se Mrkající
1.Adventní neděle-27.11.2011
2.Adventní neděle-4.12.2011
3.Adventní neděle-11.12.2011
4.Adventní neděle-18.12.2011
Každou adventní neděli zapálíme 1 svíčku a až budeme mít zapálené včechny 4 bude zbývat do Vánoc už jen 6 dní!
1. adventní neděle je už jen za týden! Smějící se
Takže máme se na co těšit!!!
Více o adventu ZDE. Mrkající
Pa Kačík!

Vánoce u mě! :)))

19. listopadu 2011 v 18:17 | Kačík |  Mé Vánoce
Takže tady vám popíšu, jak probíhají Vánoce u mě doma! Mrkající
Já se většinou vzbudím tak kolem 3:00 ráno.Smějící se Do 6:00 jen tak ležím v posteli a uvažuju, jak tento den bude úžasný. V 6:00 přejdu do obýváku a nejdřív se jen tak dívám na stromeček a potom se dívám na pohádky. Asi kolem 6:45 vzbudím bráchu a dáváme společně pod stromeček dozadu naše dárky. Kolem 7:00 vstanou i rodiče a společně se nasnídáme a přitom sledujeme pohádky. Potom jde mamka dělat polévku a já většinou mezitím ještě něco vyrábím! Usmívající se Po obědě se většinou všichni společně díváme na pohádky a potom se většinou jdeme projít ven. Domů přijdeme asi tak kolem 15:30 a chystáme v obýváku na stůl ovoce a cukroví. Kolem 16:30 k nám přijde babička s dědou. Sedneme si do obýváku a povídáme si. Já potom přenesu do obýváku keyboard, taťka zapne koledy a jdeme do kuchyně k slavnostně nachystanému stolu. Na večeři máme polévku(vývar s nudlemi) a řízky s bramborovým salátem(já mám místo salátu jen brambory Smějící se). Potom mamka umývá nádobí a taťka jde do obýváku zapálit prskavky. Za chvíli konečně uslyšíme to očekávané zazvonění a já, jako první utíkám do obýváku. Nejdříve to všichni obdivujeme a potom jdu zahrát nějaké písničky na keyboard, po mě jde zahrát i brácha(které učím hrát já Smějící se) a potom společně zazpíváme nějakou koledu. Potom se začnou rozdávat dárky a přitom hrajou v televizi pohádky. Když to všechno rozbalíme, tak si ještě chvíli povídáme a potom jede babička s dědou domů. Pak si s bráchou odneseme všechny dárky do pokoje a jdeme spát.
!!!Miluji tento den!!!
Váš vánoční Kačík

Co si letos přeju! ;D

19. listopadu 2011 v 17:25 | Kačík |  Co si přeji
Tak tady je můj dlouhý seznam, který sepisuju už od konce října. Smějící se Baví mě to! Usmívající se Píšu to na papír a vždy to nějak hezky ozdobím! Mrkající No a pak to dám večer za okno a druhý den ráno už to tam není! Mrkající Skoro každý rok si přeju nějakou elektroniku a proto jsem tento rok chtěla elektroniku vynechat! Smějící se Ale to bych nebyla já kdybych si tento rok nepřála něco drahého! Smějící se Smějící se Smějící se Ps. Doufám že už do toho dopisu nic nepřidám! Smějící se
Wooky tablet reader

Moc by se mi to líbilo! Byla bych moc, moc, moc ráda kdybych toto našla pod stromečkem! Snad... Nevinný Ale víc si přeju poslední přání v tomto seznamu!Mrkající
Moxie Girlz Jezdkyně
Ráda si hraju s panenkama a tak bych chtěla nějakou i na své koníky! Usmívající se
Každý se může stát kouzelníkem 2
KAŽDÝ SE MUŽE STÁT KOUZELNÍKEM 2 - Dřevíkovský František
Nové notičky na keyboard! Mrkající
Kosmetický kufřík
Taky nějaké ty šminky! Smějící se Smějící se
Kočičí holka

Abych měla co číst! Mrkající

Gelovky
SADA GELOVÝCH PER 6 NEON
Nějaké hezké gelovky! Usmívající se

Puzzle 1500 dílků
Každý rok nalézám pod stromečkem puzzle. Tak máme aspoň zábavu do Silvestra! Smějící se

Náhradní korálky do Bindeez
Minulý rok jsem dostala Bindeez start a už mi pomalu dochází korálky! Mrkající
Hřejivý medvídek panda
Plyšáček, kterého můžete dát do mikrovlnky nebo do mrazáku! Pandík! :)))

!!!A hlavně si přeji, aby byla celá moje rodina zdravá!!!

Přeju si toho hodně(já vím), ale aspoň má Ježíšek z čeho vybírat! Smějící se Mrkající
Tak ahojky
Kačík

Tak jsem nepořídila! :/ :D

19. listopadu 2011 v 16:19 | Kačík |  Mé nakupování dárečků
Tak jsem na těch nákupech nekoupila ani jeden dárek. Zamračený Tak za chvíli vyrobím aspoň pro babičku a dědu. A nějakou tu výzdobu! Mrkající Jinak mi mamka koupila v Takku takové hezké rukavičky. Smějící se Na nákupy se vypravím možná někdy příští týden, ale nevím. Nerozhodný Však mám ještě(jenom) 34 dní! Usmívající se Dneska možná ještě upravím svůj dopis Ježíškovi. A dám vám tady něco z toho mého dopisu! Mrkající

Tak zatím ahojíksilvestrovský obrázek - pohoda mezi Vánocemi a Novým rokem
Kačík

Tak dnes nejspíš pokračování nákupů! ;))

19. listopadu 2011 v 12:36 | Kačík |  Mé nakupování dárečků
Tak dneska odpoledne půjdu s mamkou do Takka, které je hned vedle Tesca, elektra, Dráčika,... Už se těšíím! Smějící se Možná dneska najdu nějaky dárek pro taťku a kámošku! Mrkající Až přijdeme domů, tak vyrobím nějaké dárky pro babičku a dědu a nějakou výzdobu. Takže dneska možná zvládnu všechny dárky! Usmívající se No uvidíme...
Tak papapa!!!
Kačík

Vánoční básničky a přáníčka! ;)

19. listopadu 2011 v 12:00 | Kačík |  Básničky, pořekadla,...
Vánoční stromeček
Vánoční stromeček zavoněl v pokoji,
maminka u stolu jablíčko rozkrojí.
A když ho rozkrojí, uvidím hvězdičku,
co byla schovaná v červeném jablíčku.

V půlnoční hodinu
V půlnoční hodinu anděl se zjevuje,
radostnou novinu pastýřům zvěstuje.
Nebes Pán naplnil sliby své zajisté,
Kristus se narodil z Matičky přečisté.
Pastýři, vstávejte,
pospěšte k Betlému,
zprávu tu pověztena cestě každému.

Už k nám přišly Vánoce
Znám jeden den,
na který se těším rád,
Jsou to prostě Vánoce,
tak jim říkám rád.

Půjdem nejdřív do pokoje
než Ježíšek příjde
nadělí nám hodně dárků
pak zase odejde.

Zajdem potom ke stromečku
co tam asi máme
možná šlupky z brambor
nebo plno dárků.

Pod stromečkem hodně dárků
panenku či auto
sníme všechno cukroví
a máme zase teplo.
Čauky Kačík


Vánoční trhy 2.část :)

18. listopadu 2011 v 21:45 | Kačík |  Vánoční trhy
VÁNOČNÍ TRHY PELHŘIMOV
Vánoční trhy v Pelhřimově budou 19.12.2011 na Masarykově náměstí. Den předtím bude na radnici Zlatá neděle. Na trzích budete moct koupit ozdoby, dárky, cukroví, uzeniny, ryby, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY PLZEŇ
Tradiční vánoční trhy budou na náměstí Republiky ve dnech 27.11.2011 - 21.12.2011. Můžete tak navštívit desítky stánků, ve kterých naleznete dárky, ozdoby, uzeniny, cukroví, perníky, občerstvení, …

VÁNOČNÍ TRHY PRAHA
Vánoční trhy v Praze jsou označovány jako největší a nejkrásnější trhy v Česku. Trhy budou probíhat na mnoha místech:
Staroměstské náměstí, 26.11.-1.1.2012
Václavské náměstí, 27.11.-1.1.2012
Výstaviště v Holešovicích, 9.12.-18.12.2011
Praha 1, nám. Republiky, 25.11. - 24.12.2011
Praha 2, nám. Míru, 20.11. - 24.12.2011
Praha 2, Palackého nám., 27.11.- 24.12.2011
Praha 3, nám. Jiřího z Poděbrad, 23.11. - 24.12.2011

VÁNOČNÍ TRHY PROSTĚJOV
Vánoční trhy budou probíhat od 9.12. do 23.12.2011 na náměstí T. G. Masaryka. Trhu bude předcházet Prostějovská zima na náměstí, která začíná 25.11. a končí 27.11. Můžete se podívat na Hrátky s čerty a kulturní program. 14.12. bude v kině Metro 70 tradiční setkání mistrů lidových řemesel v rámci akce Vánoce v lidových řemeslech.

VÁNOČNÍ TRHY ŠUMPERK
Vánoční trhy v Šumperku budou, tak jako každý rok, probíhat na náměstí Míru. Celé náměstí bude překrásně ozdobeno a můžete si tam koupit dárky, ozdoby, cukroví, pozornosti, uzeniny, ryby, grog, … Trhy budou trvat od 3.12. do 23.12.2011.

VÁNOČNÍ TRHY TÁBOR
Staročeský vánoční trh bude probíhat 10.12.2011 od 9:00 do 18:00 na Žižkově náměstí. Budete se moct podívat na betlém, koupit na stáncích dárky, jmelí, stromku, koření, perníčky, pečené kaštany, … Dále bude probíhat již tradiční zvonkový průvod.

VÁNOČNÍ TRHY TACHOV
Vánoční trhy proběhnou v prosinci. Pravděpodobně budou 17.12. v areálu Komunitního centra. Můžete tam koupit vánoční stromky, jmelí, cukroví, ozdoby, ryby, svařák, různé speciality...

VÁNOČNÍ TRHY TIŠNOV
Vánoční trhybudou v sobotu 3.12.2011 o 8:00 - 11:00. Jedná se o adventní trhovou slavnost, bude na ní kulturní program. Čeká na vás cimbálová muzika, připomínka zvyků, příprava dekorace, zdobené stroměčku a prodej různých předmětů. Nakupte si vánoční dárky, ozdoby, bižuterii, betlémy, cukroví, frgály, perníčky, bylinky, uzeniny, mléčné výrobky, …

VÁNOČNÍ TRHY TŘEBÍČ
Vánoční trhy začnou na Karlově náměstí 4.12.2011. Budou trvat až do konce měsíce. Na vánočních trzích si můžete koupit vánoční ozdoby, dárky, uzeniny, cukroví, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY ÚSTÍ NAD LABEM
Vánoční trhy začínají už na konci listopadu. Letos to bude pravděpodobně 25.11.2011 na Mírovém náměstí a skončí 23.12.2011. Na trzích si koupit vánoční ozdoby,vánoční dárky, uzeniny, cukroví, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY ÚSTÍ NAD ORLICÍ
Každoročnívánoční trhy budou probíhat od 27. listopadu do 26. prosince 2011 na Mírovém náměstí. K tomu budou v kulturním domě vánoční prodejní trhy od 13.12. do 14.12. Na trzích si budete moc koupit vánoční ozdoby, dárky, uzeniny, cukroví, dekoraci, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY VSETÍN
Vánoční trhy budou 16.12. - 22.12.2011. Trhy se nazývají Veselé vánoční hody a budou tradičně na náměstí. Na trzích budete moct pořídit dárky na poslední chvíli, ozdoby, cukroví, uzeniny, ryby, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY VYŠKOV
Vánoční trhy budou pravděpodobně několik dní před Vánoci. Bude se jednat opět o třídenní trhy na Masarykově náměstí.

VÁNOČNÍ TRHY ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
Vánoční trhybudou pouze 15.12., kdy se nazývají Zimní trh. K tomu 20.12. bude živý betlém na náměstí Republiky. Na trzích si budete moc koupitvánoční ozdoby, dárky, uzeniny, cukroví, …

VÁNOČNÍ TRHY ZLÍN
Vánoční trhy budou probíhat na náměstí Míru od 13. prosince do 22. prosince 2011. Na trzích budete moct koupit dárky, ozdoby, cukroví, uzeniny,ryby, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY ZNOJMO
Vánoční trhy budou probíhat od 27. listopadu do 23. prosince 2011. Trhy budou jako vždycky na Masarykově náměstí, Horním náměstí a v Obrokové ulici.

VÁNOČNÍ TRHY BRATISLAVA
Vánoční trhy 2011 se budou konat v Bratislavě od pátku 25.11.2011 do pátku 23.12.2011. Trhy budou dohromady na třech náměstích - na Hlavnom, Františkánskom a na Hviezdoslavovom námestí. Trhy budou doprovázeny bohatým kulturním programem. Na stáncích si budete moct koupit vánoční ozdoby, dárky, uzeniny, koláče, cukroví, perníky, speciality, ryby, …

VÁNOČNÍ TRHY DRÁŽĎANY
Vánoční trhy začínají 25.11.2011 a končí 24.12.2011. Vánoční stánky budou otevřeny každá den od 10:00 a do 21:00. V pátek a v sobotu až do 23:00. Na tradičních vánočních trzích Striezelmarkt naleznete na 250 stánků na náměstí Altmarkt. Budou se tam prodávat vánoční ozdoby, hračky, vína, ryby, svařené víno, perníčky,štoly, perníky, kominíčky, speciality, …


Doufám že se vám to bude aspoň trochu líbit(dalo mi to dost práce! Smějící se)!
Pa Kačík

Vánoční trhy 1.část :)

18. listopadu 2011 v 21:45 | Kačík |  Vánoční trhy
Tak toto téma najdete skoro všude, tak ho u šoupnu taky! Mrkající

VÁNOČNÍ TRHY PRAHA Největší české vánoční trhy se nacházejí v Praze na Staroměstském náměstí, kde začínají 26.11.2011. Více informací ovánočních trzícharozsvícení vánočního stromu Praha.

VÁNOČNÍ TRHY BRNO Trhy se budou konat jak na náměstí Svobody, tak i na Zelném trhu od 26.11.2011. A také klasicky i na Výstavišti. Více podrobností otrzícharozsvěcení vánočního stromu Brno.

VÁNOČNÍ TRHY VÍDEŇ Trhy ve Vídni před radnicí začínají 12.11. a končí 24.12.2011. Bude otevřeno od 10:00 do 21:30, v pátek a v sobotu do 22:00. 24.12.2011 bude otevřeno do 17:00.

VÁNOČNÍ TRHY BEROUN
Vánoční trhy budou letos také v Berouně. Můžete je navštívit 14.12.2011 a 23.12.2011 na Husově náměstí.

VÁNOČNÍ TRHY BLANSKO
Vánoční trhy v Blansku budou probíhat na náměstí Svobody 25.11.2011. Na trzích budete moct koupit dárky, ozdoby, cukroví, uzeniny, ryby, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY BRNO
Vánoční trhy v Brně 2011 budou probíhat od 25.11. do 23.12.2011. Trhy budou na náměstí Svobody, na Zelném trhu a na Radnické ulici. Ve stáncích naleznete vánoční dárky, ozdoby, uzeniny, ryby, sýry, sladkosti, trdelníky, pečené kaštany, …

VÁNOČNÍ TRHY ČESKÉ BUDĚJOVICE
Vánoční trhy jsou vždy velmi oblíbené jak mezi staršími, tak i mezi mladšími generacemi. V Českých Budějovicích budou trhy pravděpodobně probíhat od 12.12. do 18.12.2011 na náměstí Přemysla Otakara II.

VÁNOČNÍ TRHY ČESKÝ KRUMLOV
Vánoční trhy 2011 v Českém Krumlově budou od 27.11.2011 do 6.1.2012 na náměstí Svornosti. Trhy budou probíhat každý den od 10:00 do 18:00. Ve stáncích se budou prodávat tradiční vánoční předměty, dárky, uzeniny, cukroví, perníky, …

VÁNOČNÍ TRHY DOMAŽLICE
Vánoční trhy v Domažlicích budou probíhat několik dní před Vánoci. Přesněji se jedná o data 19.12.2011 až 23.12.2011 a budou na náměstí Míru.

VÁNOČNÍ TRHY HAVÍŘOV
Vánoční trhy v Havířově začnou pravděpodobně na konci listopadu a skončí 23.12.2011. Trhy budou na náměstí Republiky. Během necelého měsíce můžete koupit vánoční ozdoby, dárky, cukroví a další různé vánoční pochoutky.

VÁNOČNÍ TRHY HAVLÍČKŮV BROD
Vánoční trhy v Havlíčkově Brodě budou probíhat, tak jako každoročně, na Havlíčkově náměstí.Ve stáncích, které budou na náměstí si můžete koupit plno vánočních ozdob, dárků, cukroví, uzenin, …

VÁNOČNÍ TRHY HODONÍN
Vánoční trhy, nebo-li vánoční jarmark, budou v Hodoníně trvat pouhé čtyři dny a to od 19.12.2011 do 22.12.2011 na Masarykově náměstí. Můžete tam navštívit stánky, které budou nabízet vánoční ozdoby, dárky, cukroví, občerstvení, ryby, …

VÁNOČNÍ TRHY HRADEC KRÁLOVÉ
Vánoční trhy v Hradci Králové se budou konat na náměstí od 17.12. do 21.12.2011. Náměstí bude překrásně nazdobeno a můžete si tam koupit dárky, ozdoby, cukroví, uzeniny, pozornosti, kapra, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY CHEB
Vánoční trhy v Chebu budou probíhat tak jako vždy na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Kupte si tam vánoční ozdoby, dárky, pozornosti, pochutiny, sladkosti, ryby, stromky, …Trhy budou probíhat od 3.12. do 23.12.2011.

VÁNOČNÍ TRHY CHOMUTOV
Vánoční trhyv Chomutově budou probíhat od 9. prosince do 23. prosince 2011. Trhy budou tak jako obvykle na náměstí 1. máje. Na trzích naleznete cukroví,ozdoby, uzeniny, ryby, dárky, …

VÁNOČNÍ TRHY JIHLAVA
OblíbenéVánoční trhyvJihlavěbudou probíhat na Masarykově náměstí. Přesná data jsou od 6.12. až do 23.12.2011. Tradiční vánoční trhy jsou v Jihlavě velmi oblíbené. Skvělá atmosféra a mnoho stánků čeká na vás.

VÁNOČNÍ TRHY JINDŘICHŮV HRADEC
Letošní vánoční trhy v Jindřichově Hradci budou trvat pouze dva dny a to 10. - 11. 12.2011, ale budou se konat na dvou náměstích: na náměstí Míru a na Masarykově náměstí. Na trzích si můžete koupit vánoční ozdoby, cukroví, pochutiny, pamlsky... Uvidíte i ukázky tradičních řemesel.

VÁNOČNÍ TRHY KARLOVY VARY
Vánoční trhybudou probíhat od 26.11.2011 do 23.12.2011 na třídě T. G. Masaryka. Tradiční vánoční jarmark pro vás připraví desítky stánků, kde si budete moct zakoupit ozdoby, dárky, cukroví, kapry, uzeniny, medovinu, … K tomu jsou připraveny adventní koncerty, lidová řemesla a živý betlém.

VÁNOČNÍ TRHY KARVINÁ
Vánoční trhy v Karviné, které se často značují jako vánoční jarmark, budou probíhat na Masarykově náměstí. Trhy budou od 16.12.2011 a skončí 23.12.2011. Samozřejmostí je kulturní program a plno soutěží pro děti. Na trzích koupíte dárky, ozdoby, cukroví, uzeniny, ryby, nápoje, stromky, …

VÁNOČNÍ TRHY KLADNO
Vánoční trhy v Kladně budou probíhat na Floriánském náměstí od 12.12. do 23.12.2011. Budete si moct na nich pořídit dřevěné hračky, výrobky z ovčí vlny, dekoraci, sklo, textil, likéry, cukroví, klobásy, medovina, … K tomu navíc si můžete koupit vánoční stromek nebo kapra či jinou rybu na Vánoce.

VÁNOČNÍ TRHY KUKS
Vánoční trhybudou probíhat na nádvoří a v refektáři Hospitalu Kuks. Trhy začínají v 9:00 a končí v 16:00 a samozřejmostí je doprovodný program. Tak jako minulý rok se můžete těšit na minimálně stovku vystavovatelů. Tradičnípředadventní jarmarkbude mezi 12.11. až 13.11.2011 od 9:00. A druhévánoční trhy Kuksbudou 19.11.- 20.11.2011.

VÁNOČNÍ TRHY LIBEREC
Vánoční trhy v Liberci se budou konat na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Letos by trhy měly být 13.12. - 23.12.2011.
Kupte si na trzích dárky, dekoraci, cukroví, pozornosti, uzeniny, ryby, …

VÁNOČNÍ TRHY LITOMĚŘICE
Tradičnívánoční trhyjsou vždy velmi oblíbené. V Litoměřicích budou trhy probíhat od 16.12. do 22.12.2011 na Mírovém náměstí. Na trzích si budete moct koupit vánoční ozdoby, dárky, uzeniny, cukroví, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY LYSÁ NAD LABEM
Vánoční trhyv Lysé nad Labem jsou velmi oblíbené. Můžete nakoupit vše, co potřebujete k Vánocům pod jednou střechou. K tomu je připojen také doprovodný program. Vždy bude otevřeno od 9 do 17 hodin.
Vánoční trhy se na Výstavišti. A to v těchto datech:
Mikulášské trhy 2.12.2011 - 4.12.2011
Stříbrné trhy 9.12.2011 - 11.12.2011
Zlaté trhy 16.12.2011 - 18.12.2011

VÁNOČNÍ TRHY MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
Vánoční trhyzačínají 1.12. a 4.12.2011. Budou, tak jako minulý rok, na Kolonádě.Mariánskolázeňské trhyjsou velmi oblíbené. Čeká na vás krásná vánoční atmosféra, která je spojena s lázeňským městem.

VÁNOČNÍ TRHY MĚLNÍK
V Mělníku vánoční trhy 2011 nebudou kvůli revitalizaci náměstí. Zamračený

VÁNOČNÍ TRHY MOST
Každoročnívánoční trhyse budou konat v centru města těsně před Vánocemi. Začínají 11.12.2011 a končí 20.12.2011 na 1. náměstí. Můžete si tam koupit dárky, ozdoby,cukrovínebo uzeniny. Záleží na tom, co najdete na stáncích…

VÁNOČNÍ TRHY NOVÝ JIČÍN
Vánoční trhybudou na Masarykově náměstí téměř celý prosinec. Letos by trhy měly začít 1.12. a skončit 23.12.2011. Kupte si tam vánoční dekoraci, dárky, pozornosti, pochutiny, sladkosti, ryby, stromky, …

VÁNOČNÍ TRHY NYMBURK
Vánoční trhy budou probíhat na náměstí Přemyslovců. Budou pravděpodobně trvat pouze dva dny jako minulý rok. Měly by tedy být někdy v první půlce prosince.

VÁNOČNÍ TRHY OLOMOUC
Po velkém úspěchu vánočních trhů budou opět i ty letošní velkolepé. Trhy budou jak na Horním, tak i na Dolním náměstí vOlomouci.Vánoční trhy 2011začnou 24.11.2011 již před prvním adventním víkendem vánočním jarmarkem a samotné vánoční trhy budou zahájeny v neděli a skončí 23.12.2011. Stánky však letos budou lépe umístěny, aby nenarušovaly příchod do obchodů na náměstí, tak jak tomu bylo minulý rok. Na stáncích se budou prodávat vánoční ozdoby, vánoční dárky, koláče, cukroví, klobásy, punč,… Každý si bude moct vybrat, protože bude opravdu na výběr.

VÁNOČNÍ TRHY OSTRAVA
Vánoční trhy v Ostravě budou probíhat, tak jako každý rok, na Masarykově náměstí. Trhy začnou 4.12.2011 a skončí 23.12.2011. Na trzích budete moct pořídit dárky, ozdoby, cukroví, uzeniny, ryby, nápoje, grog, …

VÁNOČNÍ TRHY PARDUBICE
Vánoční trhy 2011 v Pardubicích budou probíhat od 28.11.2011 do 18.12.2011 na Perštýnském náměstí. Na trhu si budete moci koupit vánoční dárky, ozdoby, podívat se na ukázky řemesel, rukodělné dílny a na inspirace pro vánoční dárky. K tomu si můžete pochutnat na občerstvení.

Pokračování v 2.části!!!
Ahoj Kačík!

Už jen 35 dní!!!

18. listopadu 2011 v 20:41 | Kačík |  Počítáme dny do Vánoc
Čas utíká jako voda a Vánoce už jsou za dveřmi! Dárky už jsem si zařídila skoro všechny, úklid úspěšně probíhá, výzdoba je skoro hotová a nálada je vánoční! Smějící se Takže už jsem skoro hotová! Usmívající se Před náma je víkend a tak si ještě něco vyrobím a přidám taky ještě nějaké články! S vyplazeným jazykem
Tak zatím ahojda!
Kačík

Už jsem slavila 1. Vánoce!

18. listopadu 2011 v 20:32 | Kačík
Tak jsem včera večer slavila 1. vánoce! Smějící se Jaké? S kamarádkou! Bylo to super!!! A slavily jsme je tak brzy, protože moje kamarádka už potom nemá čas! Usmívající se Měly jsme i malý úměly stromeček, který jsme spolu asi před týdnem nazdobily. Mrkající Koupily jsme si dárečky, které jsme si daly pod stromeček a potom jsme to odstartovaly a rozbalily! Ale ještě než jsme je rozbalily, tak jsme pekly a zdobily perníčky!(velice se povedly!) Usmívající se Jinak jsem dostala krásně vonící voňavku, mýdlo a roztomilého vyrobeného kofoláčka! Líbající Prostě SUPER!!! Pak jsme chvíli hrály na keyboard a musela jsem domů! Ale byl to nezapomenutelný den!!! Smějící se
S pozdravem vánoční Kačík!

Další dárečky!

17. listopadu 2011 v 12:25 | Kačík |  Mé nakupování dárečků
Včera jsem byla ve městě a nakoupila další dárečky pro 2 kámošky! Smějící se Jsou to rozkošní plyšáčci! Příště přiložím i foto! S vyplazeným jazykem Už mi chybí dáreček jenom pro taťku a kámošku! Pořád nevím co!Nerozhodný Ale já na příjdu! Smějící se Jinak ještě musím vyrobit dárek pro babičku a pro dědu! Takže už jsem na Vánoce skoro úplně vybavena! Smějící se A co vy?
Tak páá!
Kačík

Máte už nějaké dárečky pro své blízké? ;))

14. listopadu 2011 v 19:23 | Kačík |  Mé nakupování dárečků
Já jsem byla dneska ve městě a sehnala jsem fajnové dárky pro mamku,bráchu a kámošku. Mrkající Ještě mi chybí něco pro taťku a 2 kámošky a babičku a dědu! Smějící se Poraďte mi prosím, co pro taťku! Usmívající se Každý rok mu kupuju nějaké nářadí! :DDD Chtělo by to nějakou změnu. Vy už máte nakoupeno, nebo se teprve chystáte? Mrkající
Pa Kačík